معرفی حوزه معاونت
معرفی حوزه معاونت بهداشتی:

سلامت بنابر تعریف سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، رفاه کامل جسمی، روانی و اجتماعی افراد است که با توجه به ابعاد گسترده این تعریف اهمیت این موهبت الهی هر چه بیشتر نمایان می گردد، سلامت دو ویژگی مهم دارد، نخست آنکه از نیازها و حقوق اساسی مردم است و دیگر آنکه عرصه تغییر و تحولات سریع می باشد. تغییر سیمای بیماری ها، تحول در مفاهیم سلامتی، پیشرفت فناوری و شیوه های تشخیص ، درمان و ارائه خدمات، همگی حاکی از سرعت تغییرات در سلامت هستند.بخش سلامتو بهداشت در جامعه، حوزه وسیعی را در بر می گیرد که تامین شرایط مناسب آن ، عزم ملیمی طلبد و تامین آن از وظایف اصلی حکومت ها و قوانین هر کشور گویای جایگاه سلامتنزد حاکمیت آن کشور می باشد و با توجه به نقش سلامت در توسعه و پیشرفت کشور ونهادینه شدن شعار(انسان سالم، محور توسعه پایدار) در تدوین و تصویب قوانین، بهموضوع سلامت اهمیت ویژه ای داده شده است. از سوی دیگر در سند چشم انداز بیست ساله نظام جمهوری اسلامی به عنوان (( میثاق ملی )) ، ویژگی های جامعه ای مطلوب تصور شده که بخش مهمی از آن برخورداری از سلامت با کیفیت زندگی مطلوب و بهره مند از زندگیسالم است و ایران کشوری در جایگاه نخست اقتصادی ، علمی و فناوری در سطح منطقه میباشد.

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند به منظور ارائه خدمات بهداشتی،‌ درمانی در چارچوب مراقبت های اولیه بهداشتی به جمعیت تحت پوشش در سطح استان خراسان جنوبی فعالیت می نماید.

وسعت منطقه جغرافیایی تحت پوشش این دانشگاه تقریبا 167568 کیلومتر مربع می باشد و از شمال به استان خراسان رضوی ، ازغرب به استان یزد ، از جنوب به استان کرمان و سیستان و بلوچستان و از شرق به کشور افغانستان محدود می شود.طول مرز مشترک آن با کشور افغانستان 330 کیلومتر می باشد.براساس آخرین تقسیمات کشوری ، استان خراسان جنوبی دارای 11شهرستان ،25 بخش ، 28 شهر ، 61 دهستان می باشد.

آمار و ترکیب جمعیت استان سال1397 :

 


 
جهت مراجعه به سایت شبکه ها روی شبکه موردنظر کلیک نمائید.
 نقشه استان خراسان جنوبی شبکه بهداشت و درمان طبس شبکه بهداشت و درمان خوسف شبکه بهداشت و درمان درمیان شبکه بهداشت و درمان زیرکوه شبکه بهداشت و درمان سرایان شبکه بهداشت و درمان سربیشه شبکه بهداشت و درمان فردوس شبکه بهداشت و درمان نهبندان شبکه بهداشت و درمان بشرویه مرکز بهداشت بیرجند شبکه بهداشت و درمان قاین
 
 
تاریخ به روز رسانی:
1401/04/08
تعداد بازدید:
8186
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:6
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal