معرفی واحد

 

مقدمه :

سلامت خانواده و جمعيت يكي ازبرنامه هاي قديمي در ستاد وزارتخانه ومراكز بهداشت مي باشد كه برنامه هاي آن بيشترين پوشش را در سطوح محيطي داراست . پس از استقرار نظام شبكه با انجام مداخلات عديده اي كه در اين زمينه انجام شده ، شاخص هاي مرتبط با آن از جمله مرگ و مير مادران، نوزادان و كودكان كاهش چشمگيري داشته است . اما رويكرد جديد سلامت خانواده در سال هاي اخير تغيير يافته ، به نحوي كه ارتقاي سلامت كليه گروههاي سني را از زمان قبل از جنيني تا پايان سالمندي در قالب بسته هاي خدمت گروههاي سني در بر مي گيرد. اين گروه طراحي، سياسگزاري ، برنامه ريزي ، نظارت و ارزشيابي برنامه هاي منطقه اي را در راستاي سياست هاي كشوري مديريت مي نمايد. بديهي است در اجراي اين مهم توجه به ظرفيت و پتانسيل هاي درون و برون بخشي و همچنين ظرفيت هاي موجود در بخش خصوصي نيز مد نظر قرار گرفته مي شود.

 رسالت :

تامين ، حفظ و ارتقاي سلامت خانواده مبتني بر گروههاي مختلف سني و گروههاي هدف در استان خراسان جنوبي

 مأموريت:

 دستيابي به جامعه اي سالم مبتني بر انتظارات اداره كل سلامت خانواده به طوري كه تمامي گروههاي سني و گروههاي هدف ويژه (زنان در سنين باروري و مادران باردار) با بهره گيري از خدمات سلامت مطلوب و دسترسي عادلانه ، كيفيت زندگي مناسبي را تجربه نمايند .

چشم انداز:

 براي رسيدن به اين رسالت عظيم تمام تصميم گيري ها و بايد و نبايد ها بايستي بر اساس رضايت و تقاضاي گيرنده خدمت ، ارتقاء كيفيتي در ارائه خدمات را همگام با افزايش كميت بيشتر از وضعيت موجود برنامه ريزي نمايد.

 

 

 

هدف كلي :

تامين ، حفظ وارتقاء سلامت گروههاي مختلف تحت پوشش ( نوزادان - كودكان نوجوانان - جوانان ميانسالان سالمندان مادران باردار و زنان در سن باروري )  

 

زيرمجوعه هاي گروه سلامت خانواده:

-        گروه مادران ، جمعيت و باروري سالم

-        گروه ميانسالان و سالمندان

-        واحد نوزادان و كودكان

-        واحد نوجوانان ، جوانان و مدارس

گروه هدف :

كليه افراد ، گروهها وسازمانهايي كه از نظر سن ، جنس، محل جغرافيايي ، محل دريافت خدمت (بخش خصوصي دولتي NGO خيريه و ...) در ارتباط با برنامه هاي اين مديريت فعاليت نمايند .

 

تاریخ به روز رسانی:
1397/11/15
تعداد بازدید:
1189
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal