هشدار آلودگی هوا

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه و با عنایت به استحصال داده های ایستگاه های پایش کیفی هوا مستقر در شهرستان نهبندان، بیرجند، سرایان وزیرکوه در مورخه 4/ 5/ 1401، هشدار آلودگی هوا صادر گردید.

شهرهای بیرجند وسرایان :وضعیت کیفیت هوای  ناسالم برای گروه های حساس  (آلاینده مسئول: ذارت معلق)

توصیه بهداشتی : فراد مبتلا به بیماریهای ریوی نظیر آسم، سالمندان و کودکان در صورت امکان فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

* شهر زیرکوه :وضعیت کیفیت هوای  ناسالم  (آلاینده مسئول: ذارت معلق)

توصیه بهداشتی : افراد مبتلا به بیماریهای قلبی یا ریوی، کودکان و سالمندان باید از فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل اجتناب ورزند.  افراد دیگر باید فعالیتهای طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

شهر زیرکوه :وضعیت کیفیت هوای  خطرناک  (آلاینده مسئول: ذارت معلق)

توصیه بهداشتی : افراد مبتلا به بیماریهای قلبی یا ریوی، کودکان و سالمندان باید از منزل خارج نشوند و فعالیتهای خود را به حداقل برسانند. افراد دیگر نیز باید از فعالیتهای طولانی یا سنگین خارج از منزل اجتناب نمایند

درصورت ضرورت خروج از منزل یا محیط های بسته در زمان گرد و غبار از ماسک  های مناسب استفاده کنید، چون ماسک های کاغذی معمولی و دستمال نمی توانند، جلوی ورود ذرات ریز گرد و غبار به سیستم تنفسی را بگیرند. استفاده از ماسک های ویژه ای که با عنوان (ffp2 ,ffp1) در داروخانه ها عرضه می شود، توصیه می گردد.

فعالیت طولانی:  عبارت است از هرگونه فعالیت خارج از منزل که افراد بطور متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می دهند و سبب می شود  نفس کشیدن تا حدی سخت تر از حالت طبیعی صورت گیرد. (برای مثال کار کردن در باغچه در طول روز)

فعالیت سنگین:  عبارت است از هرگونه فعالیت شدید خارج از منزل که سبب می شود  نفس  کشیدن  به  سختی  صورت گیرد. (برای مثال دویدن)

 

 

منبع:
معاونت بهداشتی
تعداد بازدید:
300
تاریخ:
1401/05/04
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal