دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند
۱۴۰۱ چهارشنبه ۱۹ مرداد
برگزاری کارگاه استانی بیماری های قابل پیشگیری با واکسن و برنامه واکسیناسیون کودکان و کرونا

بنا به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه؛ کارگاه استانی بیماری های قابل پیشگیری با واکسن و برنامه واکسیناسیون کودکان و کرونا در مورخه 22 خرداد 1401 برگزار گردید. در این کارگاه مهندس رسولی مقدم رئیس شبکه بهداشت و درمان فردوس ضمن تشکر از کلیه پرسنل نظام سلامت در کنترل بیماری کووید 19 اهداف برگزاری کارگاه را بیان نمودند.

همچنین دکتر شایسته معاون بهداشتی دانشگاه، در خصوص اپیدمیولوژی بیماریهای فلج اطفال، سرخک، سرخجه، کزاز نوزادی، دیفتری و سیاه سرفه مباحث علمی خود را ارائه نمودند. در انتهای کارگاه با توجه به اهمیت بیماری آبله میمونی در کشور دکتر شایسته در خصوص آموزش و اطلاع رسانی مناسب در این خصوص تاکید نمودند.

 

  

جمع آور مدیر بیماری های مرکز بهداشت استان در خصوص نظام مراقبت بیماری های قابل پیشگیری با واکسن و اهمیت برنامه واکسیناسیون در نظام مراقبت و انتظارات این مدیریت از کارشناسان برنامه بیماری های قابل پیشگیری با واکسن شهرستان ها در ارتقاء شاخص های این برنامه پرداختند.

در ادامه حاتمی کیا کارشناس برنامه بیماری های قابل پیشگیری با واکسن و ایمنسازی استان ، در خصوص شاخص های برنامه مراقبت بیماریهای قابل پیشگیری با واکسن ، شاخص های برنامه ایمنسازی کودکان و شاخص های واکسیناسیون کووید-19 و انتظارات این مدیریت در خصوص ارتقاء شاخص های برنامه ، مباحث خود را ارانه نمود و با همکاران شهرستانها به بحث و تبادل نظردر این زمینه پرداختند.

در پایان طاهری کارشناس زنجیر سرما استان ، مباحث علمی و نکات کاربردی در خصوص زنجیره سرما ، نحوه نگهداری واکسن ،چیدمان واکسن ها در یخچال واکسیناسیون ، محل استقرار یخچال واکسیناسیون در مراکز ارائه خدمت ، نحوه کار با دما سنج های Fridge – Tage را ارائه نمود و روش کار با دما سنج های Fridge – Tage که قبلا این دماسنج ها در اختیار کلیه سطوح محیطی استان قرار داده شده است ، به صورت تئوری و عملی پرداختند.

منبع:
معاونت بهداشتی
تعداد بازدید:
140
تاریخ:
1401/03/24
Powered by DorsaPortal