مديريت سلامت خانواده جمعيت و مدارس
نرجس مصطفوی

نام و نام خانوادگی: نرجس مصطفوی
مدرک:دکتری حرفه ای
تلفن داخلی: 5570
مستقیم:05632395570
فاکس:32381102-056
ایمیل:n.mostafavi@bums.ac.ir


سلامت خانواده و جمعیت یکی ازبرنامه های قدیمی در ستاد وزارتخانه ومراکز بهداشت می باشد که برنامه های آن بیشترین پوشش را در سطوح محیطی داراست . پس از استقرار نظام شبکه با انجام مداخلات عدیده ای که در این زمینه انجام شده ، شاخص های مرتبط با آن از جمله مرگ و میر مادران، نوزادان و کودکان کاهش چشمگیری داشته است . اما رویکرد جدید سلامت خانواده در سال های اخیر تغییر یافته ، به نحوی که ارتقای سلامت کلیه گروههای سنی را از زمان قبل از جنینی تا پایان سالمندی در قالب بسته های خدمت گروههای سنی در بر می گیرد. این گروه طراحی، سیاست گذاری ، برنامه ریزی ، نظارت و ارزشیابی برنامه های منطقه ای را در راستای سیاست های کشوری مدیریت می نماید. بدیهی است در اجرای این مهم توجه به ظرفیت و پتانسیل های درون و برون بخشی و همچنین ظرفیت های موجود در بخش خصوصی نیز مد نظر قرار گرفته می شود.
رسالت :
تامین ، حفظ و ارتقای سلامت خانواده مبتنی بر گروه های مختلف سنی و گروههای هدف در استان خراسان جنوبی
مأموریت:
دستیابی به جامعه ای سالم مبتنی بر انتظارات دفتر سلامت جمعیت ، خانواده و مدارس به طوری که تمامی گروههای سنی و گروههای هدف ویژه (زنان در سنین باروری و مادران باردار) با بهره گیری از خدمات سلامت مطلوب و دسترسی عادلانه ، کیفیت زندگی مناسبی را تجربه نمایند .
چشم انداز:
برای رسیدن به این رسالت عظیم تمام تصمیم گیری ها و باید و نباید ها بایستی بر اساس رضایت و تقاضای گیرنده خدمت ، ارتقاء کیفیتی در ارائه خدمات را همگام با افزایش کمیت بیشتر از وضعیت موجودبرنامه ریزی نماید.
هدف کلی :
تامین ، حفظ وارتقاء سلامت گروههای مختلف تحت پوشش ( نوزادان - کودکان – نوجوانان - جوانان – میانسالان – سالمندان – مادران باردار و زنان در سن باروری )

نقشه طرح گسترش شبکه
جدول اطلاعات واحدها
سامانه سیب
تاریخ به روز رسانی:
1401/04/13
تعداد بازدید:
4193
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal