بزرگداشت سردار شهيد حاج قاسم سليماني
به ياد حاج قاسم سليماني

به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشتي در پي شهادت بزرگ مردي فداكار ،مخلص بي ادعا و قهرمان به يادگار مانده از هشت سال دفاع مقدس سپهبدحاج قاسم سليماني و ابومهدي المهندس وساير شهداي مقاومت ، پرسنل شاغل در معاونت بهداشتي دانشگاه با حضور در مراسم يادبود آن شهيدان والامقام ياد دلاورمردي ها ورشادتهاي بزرگ سردار اسلام را گرامي داشتند.سردار سليماني از ميان ما رخت بربست اما تا ابد زنده است و پندار ما اين است كه شهدا رفته اند و ما مانده ايم ... اما حقيقت آن است كه زمان مارا با خود برده و شهدا مانده اند. ياد و خاطره اين عبد صالح خدا واسطوره عظيم الشان به عنوان الگو واسوه ارزشمند اسلامي در قلوبمان به يادگار خواهد ماند.همچنين كاركنان اين حوزه با شركت در مراسم مشابه در مسجد شهداي گمنام دانشگاه از سخنراني و مداحي انجام شده بهره مند شدند .

حجت الاسلام مهدي عبدالرزاق نژاد با بيان اينكه انبياء و اولياي الهي، كتاب هاي آسماني، قرآن و... در جبهه حق قرار دارند گفت:خط مقابل حق ، جبهه باطل است كه در آن شيطان ، ظالمين، ستمگران، كفار و ... قرار دارند.
وي با اشاره به آثار و بركات جبهه حق و عواقب جبهه باطل خاطرنشان كرد: اين انسان است كه بايد تصميم بگيرد و از عقل ،اراده خويش كمك گرفنخ تا مسير درست را انتخاب كند و خوشا به حال آن كساني كه از ابتداي خلقت آدم، راه حق را انتخاب كردند و ازعقل و تفكرخويش در خصوص انتخاب مسير زندگي كمك گرفته اند.
حجه الاسلام عبدالرزاق نژاد با تاكيد بر اينكه آنهايي كه راه حق را انتخاب كرده اند آثار و بركاتي در زندگي دنيا و آخرت خواهند داشت گفت: سختيهايي نيز در اين راه وجود دارد كه اين افراد آن را تحمل خواهند نمود.
وي با بيان اينكه مرگ يك زندگي جاويد است گفت: انسان هايي كه به زندگي جاوديد و مرگ اعتقاد دارند، طبيعتا راه خدا را با تمام سختيهاي آن به جان خريده تا به آن زندگي شيرين برسند.
استاد گروه معارف دانشگاه با بيان اينكه شهداي عزيز در مسير حق قرار گرفته اند افزود: چه سعادتي بالاتراز اين كه زندگي انسان در مسير حق باشد و آدمي در لحظه مرگ با شهادت به استقبال دنياي جاويدان كه رضايت خدا را به دنبال دارد برود.
حجه الاسلام عبدالرزاق نژاد با اشاره اي كوتاه به زندگاني شهيد سرافراز قاسم سليماني گفت: اين شهيد گرانقدر، در مسيرولايت فقيه قرار داشت و درهمين مسير با رشادتها و مجاهدتهايي كه انجام داد، به آرزويي كه به دنبال آن بود رسيد
وي با بيان اينكه شهادت در راه خدا بالاترين مرتبه كمال است كه انسان مي تواند در اين دنيا به آن برسد تصريح كرد: در قرآن كريم آمده است كه گمان نكنيد كساني كه در راه خدا كشته شده اند مرده اند، همانا آنان زنده اند و در نزد پروردگار خويش روزي دريافت مي كنند.
استاد گروه معارف دانشگاه با اشاره به سخني از امام راحل(رحمه الله) كه شهدا در قهقهه مستانه شان و در شادي وصلشان عند ربهم يرزقونند افزود: شهادت عالي ترين درجه مقام در پيشگاه خداوند است.
حجه الاسلام عبدالرزاق نژاد با بيان اينكه شهادت مقامي است كه نصيب انسانهايي مي شود كه در جريان حق قرار دارند  اظهارداشت:.شهيد سپهبد حاج قاسم سليماني نشان داد كه اهل جهاد بانفس، جهاد اصغرو جهاد اكبر است و با تلفيق اين خطوط، خود را به كمال رساند.ايشان با اظهار اينكه شهيد سليماني علاوه بر روشن شدن ماهيت استكبارجهاني باعث اتحاد و همدلي مردم جوامع منطقه شد  گفت: همانطور كه مقام معظم رهبري فرمودند شهيد سليماني چهره‌ي بين‌المللي مقاومت است و انتقام سختي در انتظار جنايتكاراني است كه دست پليد خود را به خون او و ديگر شهداي  اين حادثه‌ آلوده كردند.
.

 
 
 
 
منبع:
معاونت بهداشتي
تعداد بازدید:
131
تاریخ:
1398/10/15
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal