معاون فني و مدير بيماريهاي مركزبهداشت استان در برنامه راديويي پرسمان
معاون فني و مدير بيماريهاي مركزبهداشت استان در برنامه راديويي پرسمان پاسخگوي سوالات هم استاني هاي عزيز در خصوص آنفلوآنزا شدند

به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشتي با توجه به اينكه موج آنفلوآنزا امسال سه هفته زودتر از سال گذشته شروع شده ،دكتر حسن اميرآباديزاده معاون فني معاونت بهداشتي دانشگاه و دكتر مجيد شايسته مدير بيماريهاي مركزبهداشت استان در برنامه راديويي پرسمان به سوالات مطرح شده توسط هم استاني هاي عزيز دراين خصوص بصورت زنده پاسخ دادند.

ماموريت معاونت ومراكز بهداشتي ،خدمات قابل ارائه در خانه هاي بهداشت ، راههاي انتقال ويروس آنفلوآنزا ، گروههاي هدف و بهترين زمان تلقيح واكسن و نحوه تامين داروهاي خاص از جمله سوالاتي بود كه در اين برنامه زنده راديويي مورد بحث قرار گرفت.

همانطور كه ميدانيم آموزش در بهداشت از اهميت خاصي برخودار است و بهترين راه پيشگيري از آنفلوانزا شستن مكرر دست هاست و مردم بايد نسبت به رعايت بهداشت شخصي به خصوص در مورد سرفه و عطسه كردن بدون استفاده از دستمال كاغذي و انتقال ويروس از طريق دست هاي آلوده به ترشحات مخاطي ، آگاه باشند . لذا والدين  مي توانند نسبت به آموزش رعايت نكات بهداشتي به دانش آموزان اقدام و در صورت بروز بيماري ضمن مراجعه به پزشك ، استراحت كودك و استفاده از مايعات فراوان ، از فرستادن كودك بيمار به مدرسه ، خودداري نمايند تا مانع ابتلا ساير دانش آموزان شوند .
برنامه راديويي « پرسمان » عامل ارتباطي بين مردم و مسئولان است و هدف آن « تقويت فرهنگ پاسخگويي مسئولان به مردم و ايجاد حس اعتماد متقابل بين مردم و مسئولان » است .

ابن برنامه به صورت زنده توليد و پخش مي شود. در ابتدا مجري يك يا چند موضوع را مطرح مي كند . سپس با يك يا چند مسئول استاني ارتباط تلفني برقرار مي گردد و مسئولان توضيحاتي در مورد موضوع ارائه مي دهند . بدين ترتيب مشكلات استاني مطرح مي شود و راه حل ها و ميزان پيشرفت در حل يك مشكل بيان مي شود .

مردم به صورت تلفني و پيامكي در بحث برنامه مشاركت مي كنند. همچنين يك گزارش نظرات مردمي در خصوص اين مشكل پخش مي شود كه با پاسخ مسئولان همراه است.

منبع:
معاونت بهداشتي
تعداد بازدید:
86
تاریخ:
1398/09/09
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal