همايش روز جهاني سرطان برگزارشد
دكتر دهقاني:تلاش ما خريد و تجهيز امكانات بروز براي درمان بيماران مبتلا به سرطان در سطح استان است.

پويش ملي مبارزه باسرطان با شعارسرطان قابل پيشگيري و درمان است، با خود مراقبتي و اميد با حضور رياست دانشگاه ، معاونين ،متخصصين دانشگاه،كارشناسان بخش بهداشت و درمان و فعالان سرطان در دوم بهمن ماه 97در محل سالن شهيد رحيمي دانشگاه برگزار شد.

 

 رئيس دانشگاه در همايشي  هفته ملي مبارزه با سرطان با اشاره به اينكه سرطان دومين عامل مرگ و مير مي باشد از اقدامات انجام شده در استان در خصوص شناسايي و درمان اين بيماري مطالبي را ارائه كرد و از تلاشهاي دانشگاه براي خريد دستگاههاي جديد براي درمان بيماران مبتلا به سرطان خبر داد.

 
  دكتر جلال احمدي معاون درمان دانشگاه با اشاره به راه اندازي مراكز جديد درماني در شهرستانهايي استان از تلاش دانشگاه براي كاهش بار بيماري و كاهش هزينه هاي تحميلي درمان بيماران مبتلا به سرطان خبر داد.
 
 

دكتر كامبيز مهدي زاده معاون بهداشتي دانشگاه با ارائه ي شاخص هاي بيماريابي در سطح استان سرطان معده را مهم ترين سرطان شناخته شده استان معرفي كردند و از امكانات فراهم شده براي غربالگري بيماران به صورت رايگان در سطح مراكز جامع سلامت و پايگاههاي بهداشتي در سطح استان خبر داد.ايشان با تاكيد بر تداوم برنامه هاي غربالگري سرطان در سراسر استان، از زحمات همه دست اندكاران سرطان بخصوص پزشكان ،كارشناسان بهداشتي و بهورزان تشكر كرد.

 
 دكتر پيام ايزدپناهي متخصص انكولوژي سخنراني علمي كوتاهي در زمينه بيماري سرطان براي شركت كنندگان در همايش ارائه كرد. 
 
 
 در ادامه از فعالان حوزه سلامت استان كه گامهاي موثري در جهت مديريت برنامه سرطان در استان، آموزش ،غربالگري ، تشخيص درمان بيماران برداشته بودند با اهداء تنديس قدرداني شد.
 
 
  همايش روز جهاني سرطان در استان خراسان جنوبي با امضاي طومار حمايت از پويش ملي مبارزه با سرطان به پايان رسيد مديران ، مسوولان ،كارشناسان وفعالان سلامت با امضاي اين طومار، ضمن حمايت از "پويش ملي مبارزه با سرطان" و با تاكيد بر آگاهي از مسووليت فردي و اجتماعي خود جهت كنترل عوامل خطر سرطان، از سياستگذاران، متخصصان بهداشتي درماني و همه زنان و مردان ايراني درخواست كردند  در حيطه كاري و مسئوليتي خود مبحث سرطان و راهكارهاي پيشگيري از آن را مدنظر خويش قرار دهند.
 
 
 
 

 

 

منبع:
معاونت بهداشتي
تعداد بازدید:
95
تاریخ:
1397/11/09
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal