پيام رئيس دانشگاه علوم پزشكي بيرجند به مناسبت روز جهاني ايدز 1397
شعار روز جهاني ايدز 97 : " براي آگاهي از سلامتي خود ، من هم آزمايش اچ آي وي مي دهم "
     افزايش آگاهي مردم در رابطه با بيماري ايدز از مهمترين اهداف در برنامه كنترل اچ آي وي / ايدز در دنياست و در نظر گرفتن زمان خاص در طي سال براي تآكيد بر اهميت موضوع جهت حساس شدن تمامي اقشار جامعه به موضوع اچ آي وي /ايدز و همراهي آنان براي جلوگيري از انتشار بيماري ايدز بسيار ضروري است . تعيين روز جهاني ايدز (10آذر ماه ) و تعميم آن به" هفته اطلاع رساني ايدز " از 14-8 آذر ماه از مهمترين سياستهاي وزارت بهداشت و درمان در راستاي سياستهاي سازمان بهداشت جهاني به منظور دستيابي به هدف كنترل بيماري ايدز مي باشد  .
 
 

در حال حاضر در مركز مشاوره بيماريهاي رفتاري در بيرجند كليه ي خدمات پيشگيري ، مراقبت و درمان اچ آي وي به خصوص ارائه ي درمان هاي مناسب براي بيماران ، خدمات كاهش آسيب ، آموزش ، مشاوره و آزمايش اچ آي وي براي افراد در معرض آسيب به صورت كاملا محرمانه ، داوطلبانه و رايگان ارائه مي گردد ، همچنين خدمات آموزش و مشاوره و انجام تست رايگان در اتاق مشاوره مراكز بهداشت در ساير شهرستانها نيز در حال انجام است .

 

ضمن تشكر و قدرداني از تمامي عزيزان و نهاد هايي كه در رابطه با كنترل اين بيماري تلاش مي نمايند اميدوارم تمامي دستگاههاي اجرائي در جهت كنترل اين بيماري در سطح جامعه كماكان به ما ياري رسانند .

منبع:
معاونت بهداشتي
تعداد بازدید:
48
تاریخ:
1397/09/07
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal