دكتر زنگويي: همزمان با مراسم شب قدر انجام شد/ كنترل فشارخون در مساجد بيرجند
رئيس مركز بهداشت بيرجند، از حضور اعضاي تيم سلامت براي اندازه گيري فشارخون در برخي از مساجد، حسينيه ها و هيئت هاي مذهبي در شب نوزدهم ماه مبارك رمضان خبر داد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه، دكتر مهدي زنگويي مطلق در اين خصوص گفت: با همكاري مركز بهداشت بيرجند، بسيج جامعه پزشكي و اورژانس 115، جمعي از كادر بهداشتي درماني در اولين شب از ليالي قدر با حضور در مساجد، حسينيه ها و هيئت هاي مذهبي سطح شهر اقدام به اندازه گيري فشارخون كردند.
وي با اشاره به برگزاري بسيج ملي كنترل فشارخون با شعار بدانيم و اقدام كنيم خاطرنشان كرد: هدف از راه اندازي اين كمپين شناسايي افراد داراي فشار خون بالا در جمعيت هدف و ارتقاء سواد سلامت افراد در خصوص بيماري فشارخون است كه مرحله اول طرح از27 ارديبهشت همزمان با سالروز جهاني فشار خون آغاز و تا روز عيد فطر با محوريت اطلاع رساني ادامه دارد.
رئيس مركز بهداشت بيرجند با بيان اينكه مرحله دوم طرح از روز عيدفطر تا 15 تيرماه ادامه مي يابد گفت: گروه هدف اجراي اين طرح جمعيت30 تا 70سال ، تمام زنان باردار و افراد دچاربيماري كليوي است كه با مراجعه به مراكز خدمات جامع سلامت، پايگاه‌ها و خانه‌هاي بهداشت سراسر استان توسط تيم‌هاي ثابت و سيار غربالگري مي‌شوند.
دكتر زنگويي با بيان اينكه فشار خون بالا يكي از عوامل اصلي مرگ و مير در كشور است و بسياري از افرادي كه داراي فشار خون بالا هستند، از اين موضوع اطلاعي ندارند گفت: اجراي بسيج ملي كنترل فشارخون يك اقدام بزرگ در سطح كشور است كه  علاوه براهميت ارتقاء سطح سلامت افرادجامعه، كنترل فشارخون مي تواند صرفه جويي اقتصادي را  براي نظام سلامت به همراه داشته باشد.
 
 
 
 
 
 
 
 
مشاهده اين خبر در وبدا(پايگاه خبري - اطلاع رساني وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي)/اينجا كليك نماييد.
 
منبع:
وبدا-روابط عمومي دانشگاه
تعداد بازدید:
963
تاریخ:
1398/03/04
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal